Турнікети як один із варіантів контролю доступу використовуються вже десятиліттями, але повна їхня автоматизація з’явилася порівняно недавно. Безумовно, таким чином їхня вартість стала вищою, але й функціональність підвищилася в кілька разів.
Сьогодні турнікет можна побачити практично на кожному підприємстві, адже його наявність дозволяє одночасно контролювати прохідність співробітників, і убезпечити себе від проникнення сторонніх.
Щоб турнікет прослужив максимально тривалий термін, був безпечним і повністю виконував належні йому функції, слід чітко дотримуватися кількох важливих правил його експлуатації. Ми підібрали чотири найважливіші:
Насамперед увагу слід звертати на стан електросхем. Дуже важливо, щоб вони були ізольовані від корпусу, оскільки для їхнього функціонування необхідно виключно 12 В постійного струму;
не менш важливим є і контроль заземлення турнікету, адже це додаткова безпека користувачів;
перед будь-яким розкриттям турнікету, навіть якщо це необхідно для профілактичної перевірки, слід відключити його від мережі, і тільки після цього відкривати кожух;
чистка повинна виконуватися без використання хімічно агресивних, а також абразивних засобів, що можуть спричинити заподіяння шкоди турнікету.