Чи потрібно змащувати автоматичні двері

Автоматичні двері – це конструкції, які не завжди контактують із зовнішнім середовищем. Якщо йдеться про внутрішні дверні системи, то їм не страшний ні дощ, ні сніг, ні вітер. Але цей  зовсім не означає, що мастило  за весь період експлуатації жодного разу не знадобиться. Навпаки – така процедура просто необхідна, інакше з часом двері буде важче відчинити, а під час руху вони видаватимуть характерні звуки.

Як часто і чим

Професіонали рекомендують виконувати змащення всіх вузлів та механізмів (роликів, пружин, петель) хоча б раз на три місяці. Така регулярність забезпечить надійну та безпечну роботу автоматичних дверей.

Виконувати завдання можна самостійно, для цього не обов’язково залучати досвідчених спеціалістів. Але їхнім рекомендаціям щодо цього процесу варто неухильно дотримуватися. З доступних матеріалів для такої мети найкраще підійде WD-40. Вона вважається досить легким мастилом, тому ідеально підходить саме для дверей з автоматичним приводом. Використання більш важких варіантів може призвести до інтенсивного налипання бруду.

Не рекомендується застосовувати для таких цілей мастило для шарикопідшипників. Пояснюється це тим, що її склад негативно діє на всі рухомі вузли та механізми.

Якщо ж самостійно до цього механізму не хочеться приступати, завжди можна викликати професіоналів, які оперативно і якісно виконають завдання.